Zimní pohár Sředočeského kraje žactva

Dne 28. 11. 2015 se v Neratovicích konal Zimní pohár Sředočeského kraje žactva, kterého se zúčastnila osmička našich plavců. Tyto závody byly kvalifikací na Poháry ČR deseti a jedenáctiletého žactva, které se budou konat v Chomutově (10ti letí) a Táboře (11ti letí) ve dnech 12. a 13. prosince. Plavci našeho klubu se v Neratovicích prezentovali velmi dobře a přivezli celkem deset medailí. Nejúspěšnější a bezkonkurenčně plavající jedenáctiletý David Bálek vylovil z Neratovického bazénu 6x zlatou medaili a stal se velkým příslibem pro nastávající Pohár ČR. Úspěšně si vedli též Tomáš Reissmüller, který obsadil 2x třetí místo a Lucka Šálková s jedním 3. místem. Úspěšná byla též štafeta chlapců na 4x50m volný způsob, která obsadila ve složení Bálek, Reissmüller, Gahler a Štajgr pěkné 2. místo. Pozadu nezůstali ani ostatní desetiletí plavci Peťa Švarc, Matěj Mach nebo Klárka Stehlíková. S těmito výsledky i s přístupem plavců byl trenér Mašek spokojen, mrzelo ho však to, že z 18ti kvalifikovaných plavců na tyto závody odjelo nakonec pouze osm, což zmenšuje možnou početní účast na republikovém poháru pro náš klub.

Jaroslav Mašek

Celkové výsledky k nahlédnutí ZDE.