Aquatlon Příbram

V neděli 2. 4. 2017 se konal již 3. ročník Aquatlonu Příbram, který pořádaly Triatlon Team Příbram a Plavecký klub Příbram. Na start se postavilo celkem 150 závodníků, z toho 110 dětí. Jistě tomu přispělo i to, že závod byl zařazen do seriálu Středočeského poháru mládeže a do projektu České triatlonové asociace Můj 1. triatlon. Plavání se odehrávalo na 25 m bazénu v Aquaparku Příbram a následující běh probíhal v krásném areálu Nového rybníka, ve kterém momentálně probíhá velká rekonstrukce. V průběhu celého závodu panovalo slunečné počasí, takže se někteří závodníci i pořadatelé stihli opálit. Start plavecké části začal v 9:30 rozplavbami od nejmenších závodníků až po hlavní závod, který byl vypsán na 400 m plavání a 5 km běh. Na start hlavního závodu se postavila i Tereza Čapková, účastnice olympijských her v běhu na 1500 m a rodilá Příbramačka, která vyhrála celkové pořadí žen. Mezi muži vyhrál s velkým náskokem Jan Franěk. Po celý závod panovala příjemná atmosféra, které napomohl i skvělý moderátor Marcel Forejt a diváci, kteří přišli podpořit závodníky.