Letní mistrovství ČR dorostu

Ve dnech 3. - 5. 7. 2015 se v Pardubicích konalo Letní mistrovství ČR dorostu 2015. Na závody se kvalifikovalo 6 plavců Plaveckého klubu Příbram - Ondřej Topič, Jan Bartůněk, Marek Šálek, Tomáš Zikmund, Petr Kareš a Veronika Novotná. Trenér Jan Zikmund závody hodnotí velmi úspěšně. Plavci plaveckého klubu se představili ve 32 disciplínách, vytvořili si 22 nových osobních rekordů, 22x se umístili do 10. místa, 7x se kvalifikovali do finále a domů přivezli 4 medaile. Nejúspěšnějšími členy výpravy byli Tomáš Zikmund a Ondřej Topič, když Ondřej vybojoval stříbrnou medaili na 200m a 400m polohový závod, obsadil 4. místo na 200m motýlek, 5. místo na 800m volný způsob a 7. místo na 400m volný způsob. Tomáš vybojoval stříbrnou medaili na 200m motýlek, bronzovou medaili na 400m volný způsob a dále obsadil 4. místo na 800m a 1500m volný způsob, 5. místo na 400m polohový závod, 9. místo na 100m motýlek a splnit limit pro zařazení do reprezentačního družstva mladších juniorů pro sezonu 2015/2016. Marek Šálek vybojoval 4. místo na 400m polohový závod, 8. místo na 50m znak a 1500m volný způsob a 10. místo na 200m znak a 800m volný způsob. Jan Bartůněk obsadil 4. místo na 200m znak, 6. místo na 200m a 400m polohový závod, 7. místo na 50m znak a 9. místo na 100m znak. Petr Kareš se nejlépe umístil na 11. místě na 100m motýlek a Veronika Novotná obsadila 18. místo na 200m prsa. Dorostence z PK Příbram jsme dále mohli vidět ve štafetovém závodě na 4x200m volný způsob, kde svěřenci Jana Zikmunda obsadili 5. místo. Pro většinu závodníků bylo Mistrovství republiky dorostu koncem letní sezony, ale Jan Bartůněk, Ondřej Topič a Marek Šálek se ještě zúčastní Mezinárodního mistrovství ČR dospělých.