Letní mistrovství ČR dorostu

Plavci Plaveckého klubu Příbram se v termínu 17. - 19. 6. 2016 zúčastnili Letního mistrovství ČR dorostu v plavání, které se konalo v Plzni na Slovanech. Do boje o přední umístění vyrazilo 5 plavců. Nejlépe se vedlo Markovi Šálkovi, který získal svoji první medaili na MČR, když obsadil 3. místo na 50m znak. Dále získal 2 pomyslné bramborové medaile na 200m a 400m polohový závod, obsadil 5. místo na 100m znak, 6. místo na 400m volný způsob a 9. místo na 50m volný způsob. Tomáš Zikmund startoval v jedné disciplíně, na kterou si vytvořil nový osobní rekord a skončil na 7. místě na 800m volný způsob. Ostatním plavcům se bohužel tolik nedařilo, když zaostali za svými osobními rekordy i očekáváním. Lucie Furchová obsadila nejlépe 8. místo na 1500m volný způsob, Veronika Novotná 11. místo na 800m volný způsob a Petr Kareš 14. místo na 100m motýlek.