Letní olympiáda dětí a mládeže

Ve dnech 14. - 19. 6. 2015 se v Plzni konala VII. Letní olympiáda dětí a mládeže. Její nedílnou součástí bylo i plavání, jakožto jeden z nejstarších olympijských sportů vůbec. Plavecké soutěže probíhaly ve dnech 15. - 17. 6. Středočeský kraj reprezentovala v plavání naše plavkyně Kateřina Laňková. Kateřina se probojovala 3x do finále, a to na 200m motýlek, kde obsadila 4. místo, na 100m motýlek, kde obsadila 5. místo a na 200m polohový závod, kde obsadila 7. místo. Ve štafetě na 4x50m polohový závod vybojovala štafeta Středočeského kraje 2. místo. I když Katka byla na těchto závodech poprvé, startovala v kategorii s o rok staršími soupeřkami a již měla po vrcholu sezóny, umístila se nad očekávání vysoko, zaplavala si nové osobní rekordy a pro družstvo byla platnou posilou. V Plzni se dále představili další dva členové PK Příbram - Tomáš Zikmund a Iveta Fairaislová, kteří závodili v triatlonu. Iveta obsadila 1. místo ve své kategorii a Tomáš získal nepopulární bramborovou medaili.