Malá cena Nymburka

V sobotu 16. 5. 2015 se naši nejmladší plavci zúčastnili 3. kola Středočeského poháru nejmladšího žactva - Malé ceny Nymburka, která se konala na plaveckém bazénu v Kutné Hoře. PK Příbram reprezentovalo sedm plavců: Kateřina Bálková, Zuzana Bálková, Lukáš Hadač, Anna Karasová, Eliška Koldová, Magdalena Slepičková a Michal Švarc. Náš klub byl velmi úspěšný a získal medailová umístění téměř ve všech disciplínách. Kačka Bálková získala 1. místo v disciplíně 50m volný způsob a 2x 3. místo v disciplíně 50m znak a 50m motýlek. Zuzka Bálková byla 2x 2. na 50m motýlek a 100m znak a 2x 3. v závodě 100m polohově a 50m prsa. Lukáš Hadač získal 4x 3. místo a to v disciplínách 100m polohový závod, 100m volný způsob, 50m motýlek a 100m prsa. Eliška Koldová získala 3. místo na 50m volný způsob. Anička Karasová a Magda Slepičková plavaly také výborně a umisťovaly se v první desítce. Závody se moc nevydařily Míšovi Švarcovi, který byl 2x diskvalifikován za stejnou chybu při prsové obrátce. Ale i o tom závody jsou, závodníci sbírají zkušenosti a učí se pracovat s trémou. Jinak Míša je výborný plavec a příští rok určitě také začne vozit medaile. Příbramská štafeta děvčat ve složení Kateřina Bálková, Zuzana Bálková, Magdalena Slepičková a Eliška Koldová získala 1. místo v závodě 4x 50m volný způsob a 2. místo v závodě 4x 50m polohově. Závody se našim plavcům opravdu vydařily a PK Příbram se v bodovém pořadí družstev ve Středočeském poháru nejmladšího žactva drží zaslouženě na 2. místě.