Nabitý červenec plavců PK Příbram

V červenci se plavci Plaveckého klubu Příbram zúčastnili MČR dorostu a dospělých v Praze v Podolí, které se konalo od 6. 7. do 9. 7. 2017. Závodů se zúčastnili Marek Šálek, Jan Bartůněk, Tomáš Zikmund, Lucie Furchová a Kateřina Laňková. Nejlépe se vedlo Kateřině Laňkové, která věkově spadá mezi žákyně, a proto musela závodit v otevřeném mistrovství ČR, ve kterém obsadila skvělé 6. místo ve finále na 200 m prsa. Dobře si vedl i Tomáš Zikmund, který v kategorii staršího dorostu obsadil 5. místo na 800 m volný způsob, 6. místo na na 200 m znak, 7. místo na 400 m volný způsob a 9. místo na 1500 m volný způsob. Markovi Šálkovi bohužel finále uteklo o dvě setiny a skončil tak na 9. místě na 50 m znak. Jan Bartůněk obsadil 16. místo na 100 m znak a Lucie Furchová vybojovala v mladších dorostenkách 9. místo na 1500 m volný způsob.

Kateřina Laňková se ve dnech 23. - 30. 7. zúčastnila s reprezentací ČR Evropského olympijského festivalu mládeže v Maďarsku, kde se jí velmi dařilo, když obsadila 13. místo na 100 m prsa a na 200 m prsa se probojovala do finále, ve kterém vybojovala 6. místo.

Tomáš Zikmund se zúčastnil dvakrát Českého poháru v dálkovém plavání. Vždy plaval 5 km a pokaždé si doplaval pro bronzovou medaili.