Příbramští plavci si přivezli z Bratislavy 3 medaile

Ve dnech 29. 4. - 1. 5. 2016 se konaly mezinárodní závody v plavání - Orca cup v Bratislavě. Závodu se zúčastnilo téměř 1000 plavců z 12 států. Plavecký klub Příbram vyslal do bojů o medaile 6 plavců ve složení Jan Bartůněk, Marek Šálek, Ervín Landauer, David Bálek, Lucie Furchová a Kateřina Laňková. Pro mnohé z nich to byly první zahraniční závody v kariéře, i tak si vedli výtečně. Plavci byli rozděleni do 4 kategorií. Dopoledne se plavaly nejprve rozplavby, ze kterých se postupovalo do finále. Příbramští plavci se představili celkem v 35 disciplínách, ze kterých postoupili 11krát do finále a vybojovali 3 medaile. Nejlépe se umístil Jan Bartůněk, který si přivezl stříbrnou medaili z disciplíny 200m znak a bronz z 50m znak. Kateřina Laňková si vyplavala bronzovou medaili na 100m prsa. Ostatní plavci na medaile nedosáhli, jelikož skončili těsně pod stupni vítězů. Pomyslnou bramborovou medaili si vyplavali Marek Šálek na 50m znak, Lucie Furchová na 1500m volný způsob a David Bálek na 100m volný způsob. Ervín Landauer obsadil 6. místo na 200m volný způsob.