Prof Dr. Hans Vestner Pokal

V pátek 28. 11. 2014 jsme odcestovali do německého Landshutu, kde se až do neděle konaly mezinárodní plavecké závody. Závodit vyrazil sedmičlenný výběr starších plavců. Všem se zde mimořádně dařilo a vytvořili si zde nové osobní rekordy. Mezi nejúspěšnější plavce patřila Markéta Straková, která vybojovala 4x 1. místo a vyhrála soutěž o nejhodnotnější výkon mezi ženami. Dalším úspěšným plavcem byl Ondřej Topič, který vytvořil nový rekord závodu na 400PZ a byl 5x první a 3x druhý. Marek Šálek si odvezl pohár za nejhodnotnější výkon ve své kategorii a umístil se 5x první a 1x druhý. Iveta Fairaislová vyhrála mezi ženami víceboj na 4x200m motýl, znak, prsa, kraul a obsadila 7x 1. místo a 1x 2. místo. Tomáš Zikmund získal 7x 2. místo a 1x 3. místo. Jan Bartůněk si přivezl 6 zlatých medailí a jednu stříbrnou medaili a vyplaval nejhodnotnější výkon ve své kategorii. Lucie Leišová byla 2x první a 2x druhá. Naši kluci ve složení Jan Bartůněk, Tomáš Zikmund, Marek Šálek a Ondřej Topič doplavali ve štafetě na 4x50VZ na skvělém 3. místě. Všem blahopřejeme.

Naši žáci závodili o tom samém víkendu v Příbrami, kde se také neztratili. Další závody budou až MČR, tak budeme doufat, že zaplavou ještě lépe.