Velká cena Ostravy

O víkendu 18. - 19. 4. 2015 se v Ostravě konalo 2. kolo Českého poháru v plavání. Již v pátek vyrazila výprava Plaveckého klubu Příbram ve složení Ondřej Topič, Marek Šálek, Veronika Novotná a Lucie Leišová. Kvůli zdravotním komplikacím se tentokrát nezúčastnil Jan Bartůněk. Závody probíhaly v sobotu a v neděli a nejlépe se vedlo Ondrovi, který doplaval na 4. místě v disciplíně 200m motýlek, dále obsadil 6. místo na 800m volný způsob, 7. místo na 400m polohový závod a 8. místo na 200m polohový závod. Závody se velmi povedly i Markovi, který obsadil 4. místo na 800m volný způsob, 8. místo na 400m polohový závod a 10. místo na 400m volný způsob. Pro Verču se jednalo o první závod Českého poháru vůbec, proto bylo účelem jejích startů především sbírání zkušeností. Pokud vezmeme v úvahu, že si v Ostravě zaplavala nové osobní rekordy a na 800m volný způsob se umístila na 13. místě, nelze její vystoupení na prvních "velkých" závodech hodnotit jinak než kladně. Lucce se závody příliš nevydařily, ale i takové je plavání.