Zimní mistrovství ČR žactva

O víkendu 3. - 4. 12. 2016 se konalo Zimní mistrovství ČR mladšího a staršího žactva. Žactvo bylo rozděleno na tři věkové kategorie a závody se konaly ve třech vybraných městech v České republice.

Nejlépe si vedli plavci v Mladé Boleslavi, kam pod vedením Jana Zikmunda odcestovali Eliška Bálková, Matěj Šálek a Kateřina Laňková. Poslední jmenovaná předvedla nejlepší výkony, když si domů přivezla zlaté medaile z disciplíny 200m polohový závod a 200m prsa. K tomu si vyplavala stříbrnou medaili na 100m prsa. Dále obsadila 4. místo na 400m polohový závod, 5. místo na 200m motýl a 8. místo na 400m volný způsob. Dobře se vedlo i Matějovi Šálkovi, který obsadil 8. místo na 100m a 200m volný způsob, 100m motýl a 200m polohový závod. K tomu přidal 10. místo na 50m volný způsob. Eliška Bálková se bohužel do 10. místa neumístila, i tak předvedla pěkný výkon.

V Trutnově příbramské plavce pod vedením Zuzany Popieluchové zastupovali Denisa Červenková, David Bálek a Nikola Novotná. Nejlépe se vedlo Denise Červenkové, která skončila na 5. místě na 200m znak, 6. místě na 200m motýlek, 7. místě na 100m znak a 9. místě na 800m volný způsob. Pozadu nezůstal ani David Bálek. Ten vybojoval 5. místo na 1500m volný způsob, 7. místo na 400m volný způsob a 9. místo na 200m prsa. Nikola Novotná se představila v 5 závodech. Bohužel na přední umístění nedosáhla, ale vytvořila si nové osobní rekordy.

V Kopřivnici se představili Vít Skalník a Karel Vlasák pod vedením Ivany Vlasákové. Pro plavce to bylo jejich první mistrovství ČR v plavání. I tak se se závody poprali výborně a plavali na úrovni svých osobních rekordů. Nejcennější pro ně bylo získáních nových zkušeností z vrcholných závodů.