Zimní pohár ČR 10letého a 11letého žactva

Během uplynulého víkendu se uskutečnil Pohár ČR 10letého žactva v Chomutově, kam se kvalifikovali 4 plavci našeho klubu. I když nezískali žádnou z medailí, předvedli solidní výkony, se kterými byl trenér Jaroslav Mašek spokojen. Nejlépe si vedl Tomáš Reissmüller, který skončil 2x na šestém místě, 1x devátý, 1x desátý a 2x jedenáctý. I když se ostatní plavci, tedy Viktor Gahler, Milan Štajgr a Klárka Stehlíková, nevešli do první desítky nejlepších, byl trenér s jejich většinou nejlepšími osobními výkony spokojen. Naši nejmladší plavci v tak silně obsazeném závodě nezklamali a jsou příslibem do dalších let.

O rok starší plavci zavítali ve stejný víkend s trenérem Janem Maškem do nedalekého Tábora na Pohár ČR 11letých. Skupinka 4 plavců však dosáhla podstatně lepších výsledků než jejich mladší kamarádi a přivezla z Tábora celkem 6 medailí. Nejúspěšnějším se stal David Bálek, který získal 3x zlatou, 2x stříbrnou a jednou "bramborovou" medaili. Bronzovou medaili získala Kateřina Červenková, ale i Denisa Červenková, která byla 1x čtvrtá a 4x do desátého místa, a Nikola Novotná zaplavaly dobré výkony, se kterými byl trenér spokojen. Velká škoda bylo nutné odvolání ze závodu Kačky Červenkové, která onemocněla, a tak nemohla zasáhnout do dalšího pořadí na bedně. Vystoupení našich plavců na těchto pohárech je dobrým příslibem do dalších plaveckých let PK Příbram.