Zimní Poháry ČP

O víkendu 30.11. a 1.12. 2019 měly ročníky narození 2008 a 2009 svůj vrchol sezony v podobě Zimních pohárů jedenáctiletých a desetiletých, které proběhly v Praze v Radlicích a v Mladé Boleslavi.

Do Prahy vyrazili tři plavci. Nejlépe se dařilo Karolíně Karasové, která dvakrát zvítězila na trati 400 a 800 kraul. Na 200 kraul dohmátla na druhém místě a na 200 znak doplavala na 4.místě. Filip Lehovec doplaval na 400 kraul na 5. místě ve vynikajícím osobním rekordu a k tomuto výsledku ještě přidal 7. místo na 200 kraul a na 800 kraul dohmátl na 8. místě. Poslední členkou výpravy byla Adéla Bajerová, která byla dlouhodobě zraněná, i přesto na 400 kraul skončila na 10. místě a na trati 100 motýlek byla na krásném 11. místě.

Do Mladé Boleslavi vyrazilo reprezentovat Plavecký klub Příbram hned 10 plavců. Nejlépe se dařilo Vojtovi Stočesovi, který získal dvě druhá místa na 50 a 100 kraul, dále si vyplaval tři bronzové medaile na 200 a 400 kraul a 50 motýlek. K tomuto skvělému výsledku přidal Vojta ještě čtvrté místo na 100 motýlek. Další úspěšnou plavkyní byla Barbora Šindelářová, která si doplavala pro dvě bronzové medaile na 50 prsa a 400 kraul. I Barča měla svou bramborovou medaili a to na 200 kraul a na 100 prsa dohmátla na krásném 6. místě. Na těchto závodech je velký úspěch být do 10. místa a to se povedlo hned několika plavcům. Václav Kolka si vyplaval 4. místo na 50 prsa, Vojtěch Berka byl na 50 kraul a 50 znak na 6. místě a na 100 znak dohmátl jako osmý. Markéta Hrašková skončila na 6. místě na 400 kraul a na 100 kraul byla sedmá. Jiří Berka na 100 prsa dohmátl jako osmý a přidal ještě 10. místo na 50 kraul. Ostatní plavci si udělali krásné osobní rekordy a posunuli se zase o velký kus vpřed. Obrovský úspěch zaznamenali plavci ve štafetových závodech, kde nedali ostatním klubům šanci a zvítězili jak v kraulové, tak v polohové štafetě.